Відкрита позиція пацієнтів щодо законопроекту «Про внесення змін до статті 9 Закону України "Про лікарські засоби" №7412»

 

Ми, сторони, що підписалися нижче, висловлюємо одностайну позицію з приводу необхідності накладання вето Президента України на частини Закону "Про лікарські засоби", який був прийнятий у другому читанні Верховною Радою України 3 листопада 2011 року.

Запропонований для другого читання проект Закону зазнав суттєвих змін і втратив майже всі напрацювання, що були спрямовані на забезпечення доступу українських громадян до лікарських засобів у порівнянні з тим проектом, який був поданий до Верховної Ради Кабінетом Міністрів України. Цей Закон приведе до погіршення ситуації з урегулюванням питань інтеллектуальної власності і доступу до лікарських засобів та у десятки разів збільшить бюджетні видатки на охорону здоров'я.

Пацієнтська спільнота дійшла згоди щодо необхідності накладання вето Президента на нижче перераховані частини проекту Закону «Про внесення змін до статті 9 Закону України "Про лікарські засоби"» та заміни їх наступним чином:

(Див. повний текст листа у форматі PDF)