Протягом 10-11 та 12-13 вересня 2018 року у м. Києві відбулись два тренінга з впровадження інформаційної системи моніторингу та оцінки програми профілактики передачі ВІЛ від матері  до дитини в Україні (ІС ППМД) для лікарів акушерів – гінекологів, лікарів – педіатрів, інших фахівців обласних та міських центрів профілактики та боротьби зі СНІДом / центрів громадського здоров’я.

Впровадження ІС ППМД дозволить прискорити підготовку України до процесу валідації елімінації передачі ВІЛ від матері до дитини. Основним завданням ІС ППМД є узгодження автоматизації процесу збору статистичних даних у системі моніторингу та оцінки заходів з попередження вертикальної трансмісії ВІЛ. Це сприятиме підвищенню достовірності та ефективності використання даних на різних організаційних рівнях – національному, регіональному, місцевому. У майбутньому планується також забезпечення обміну даними між ІС ППМД та медичною інформаційною системою «ВІЛ-інфекція в Україні».   

Тренінги були проведені за ініціативою ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України» (ЦГЗ) за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні та ВБО «Час Життя Плюс». Тренерами були представники установи – розробника ІС ППМД ТОВ «Інститут розробки інформаційних систем» та ЦГЗ.

Протягом двох днів кожного тренінгу учасники набули практичних навичок роботи з інформаційною системою ІС ППМД, узгодили зміни до наказу МОЗ України від 03.08.2012 № 612 «Про затвердження форм первинної облікової документації та звітності з питань моніторингу заходів профілактики передачі ВІЛ від матері до дитини» та обговорили подальші організаційні заходи з впровадження ІС ППМД.