13 і 14 березня 2019 року у м. Києві відбулись два тренінга з впровадження регіональних Дорожніх карт з елімінації передачі ВІЛ від матері до дитини (ЕПМД ВІЛ).Основним завданням тренінгів було  обговорити шляхи посилення ЕПМД ВІЛ в Україні та узгодити заходи з профілактики передачі ВІЛ від матері до дитини (ППМД) на регіональному рівні для включення до Дорожньої карти з ЕПМД ВІЛ та прискорення підготовки України до процесу валідації елімінації передачі ВІЛ від матері до дитини.
Учасники тренінгу – експерти управлінь охорони здоров’я обласних державних адміністрацій за напрямками «Педіатрія» та «Акушерство і гінекологія», фахівці регіональних центрів громадського здоров’я / центрів профілактики та боротьби зі СНІДом, які залучені до програми ППМД, представники неурядових організацій.
Під час тренінгів учасники напрацьовували заходи з ЕПМД ВІЛ з урахуванням регіональних особливостей стану та реалізації програми ППМД, що забезпечуватимуть сталий успіх програми в умовах реформування охорони здоров'я. Впровадження регіональних Дорожніх карт з ЕПМД ВІЛ дозволить покращити доступ та якість послуг для ВІЛ-позитивних вагітних та народжених ними дітей, а також унеможливити нові випадки передачі ВІЛ від матері до дитини.
У 2018 році в Україні рівень передачі ВІЛ від матері до дитини становив за даними ранньої діагностики  - 2,0% (38 ВІЛ-позитивних дітей віком до 1 року, рівень охоплення ПЛР – 81%), за даними серологічної діагностики когорти дітей, народжених ВІЛ-позитивними жінками у 2016 р. - 3,6% (92 ВІЛ-позитивні дитини віком 18 місяців і старше).
Тренінги були проведені за ініціативою Робочої групи з підготовки до валідації до елімінації передачі ВІЛ та сифілісу від матері до дитини в Україні, що затверджена наказом ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України» № 24 від 19.04.2018 р., за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні та ВБО «Час життя плюс».