Дорогі друзі, колеги!
     Всеукраїнська благодійна організація «Час життя плюс» розпочинає виборчу компанію щодо кандидата в Національну Раду з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу та інших соціально-небезпечних захворювань. Членом Нацради Бондаренко Анатолій Матвійович був обраний в 2017 році на базі ВБО «Час життя плюс» від сектору неурядових організацій, що працюють в сфері боротьби з туберкульозом та ВІЛ-інфекцією. Згідно Регламенту роботи Національної Ради в вересні поточного року закінчується його строк повноважень і він повинен пройти процес ротації, завдяки якому він має бути змінений на цій громадській посаді або переобраний на новий строк. Отже, ВБО «Час життя плюс» оголошує нову виборчу компанію з цього приводу. Рішення про початок виборчої кампанії було прийнято на розширеному засіданні Правління ВБО «Час життя плюс» 20 липня 2020р. Під час цих зборів затверджено критерії для кандидатів  і механізми проведення виборчої кампанії, а саме:
  • обізнаність та розуміння особливостей розвитку епідемій туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу в Україні в таких когортах населення як споживачі наркотиків, ЛГБТ-спільнота України, зокрема ВІЛ-позитивні ЧСЧі, інші ключові групи;
  • досвід у плануванні та реалізації масштабних програм у сфері протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та туберкульозу;
  • членство в національних (всеукраїнських) недержавних організаціях, які мають  досвід роботи у сфері протидії  епідеміям ВІЛ-інфекції/СНІДу та туберкульозу особливо в сфері ВІЛ-сервісу для ВІЛ-позитивних;
  • членство в національній мережі людей (організацій), які живуть з  ВІЛ, та яких торкнулася проблема туберкульозу;
  • наявність комунікативних та адвокаційних навичок щодо роботи із ключовими спільнотами щодо ВІЛ/СНІД.
На зборах кандидатом від ВБО «Час життя плюс» вирішено висунити на повторний строк Президента Всеукраїнської благодійної організації Бондаренка Анатолія Матвійовича.
Бондаренко А.М. є людиною, яку саму безпосередньо зачипила ця проблема (ВІЛ/СНІД) ще в 1998 році. Він має неабиякий досвід роботи в сфері ВІЛ-інфекції (23 роки), і власний досвід боротьби з цим захворюванням. Є високоосвіченим фахівцем, має вищу освіту і науковий ступінь кандидата біологічних наук в галузі цитології і генетики, є автором близько 60 наукових робіт, з них – 2 книги і двадцять інших науково-популярних публікацій в галузі ВІЛ-інфекції. Винайшов унікальний склад дуже ефективного заходу для підтримки імунітету ВІЛ-позитивної людини  на основі певного складу свіжеприготовлених міксів овочевих соків. (За його авторства надруковано не одним накладом брошуру «Сокотерапія при ВІЛ-інфекції»). Ним розроблено спеціальний тренінг по харчуванню при туберкульозі і при ВІЛ/ТБ та на багато інших тем щодо підтримки ВІЛ-інфікованих людей. Він стояв у самих витоків (з 1998 року) руху ВІЛ-позивних людей України за свої права, був серед засновників таких відомих ВІЛ-сервісних організацій як Мережа ЛЖВ, ВБО «Час життя плюс», Коаліція ВІЛ-сервісних організацій України, БФ «Пацієнти України», БО «Допоможи життю» і деяких інших. Спільно з німецькими вченими провів грунтовне дослідження щодо вивчення соціально-психологічних механізмів розповсюдження епідемії ВІЛ/СНІДу і ІПСШ в комьюніті українських ЧСЧ. На основі результатів дослідження опубліковано спеціальну монографію. За роботу в цій сфері ВБО «Час життя плюс» була визнана кращою організацією на даній терені в Східній Європі і нагороджена спеціальним міжнародним призом в Берліні ще в 2005 році. Таким чином, можна сказати, що він має великий і вдалий досвід організаційно-адвокаційної роботи і науково-методичної роботи в сфері боротьби з ВІЛ-інфекцією. Бондаренко А.М. має великий досвід співпраці з чисельними міжнародними організаціями, які працюють в сфері ВІЛ/СНІД, був учасником розробки національних проектів по боротьбі з епідемією ВІЛ/СНІД в Україні. На протязі  попереднього періода приймав активну участь в роботі нацради, виступав с доповідями на програмних комітетатах з актуальних проблем роботи з ключовими спільнотами. Керував монітринговою групою по перевірці роботи в сфері ВІЛ/СНІД,ТБ, гепатит медичних установ в Закарпатській області, активно відстоював права ВІЛ-позитивних людей України щодо доступу до сучасних високоактивних і небезпечних АРВ-препаратів. Домігся, наприклад, включення препарату ісентресс до Національного переліку препаратів, дозволених до закупівлі за кошти державного бюджету України. Активно працював  при розробці заявок в Глобальний Фонд, відстоючи в першу чергу, фінансування на підтримку пацієнтів високої категорії складності (важких пацієнтів). Володіє безумовним авторитетом серед співробітників організації та серед чисельних ВІЛ-позитивних клієнтів, багато з яких йому дуже вдячні за серйозну підтримку в самих важких життєвих і медичних ситуаціях, пов’язаних перше за все – з діагнозом ВІЛ-інфекція.  
Отже, вважаємо, що він є гідним кандидатом в члени Нацради України, і звертаємось до Вас з проханням підтримати на виборах кандидатуру Бондаренко Анатолія Матвійовича на повторний строк членства в Національній Раді і, в разі згоди, надіслати  листи підтримки на:
  • електронну адресу: bondarenkokiev777@gmail.com
  • і/або, при можливості, звичайною поштою: ВБО «Час життя плюс», 03680 м. Київ, вул. М. Амосова, 5 (ДУ «Інститут епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В. Громашевського НАМН України»)
Оргкомітет виборів кандидата в Нацраду,                                                                                            
20 липня 2020р.