В 2021 році 01 грудня Всесвітній день боротьби зі СНІДом присвячений темі: Покінчити з нерівністю. Ліквідувати СНІД. Зупинити пандемії.
01 грудня з 1988 року уся світова спільнота щорік відзначає Всесвітній день боротьби зі СНІДом — день міжнародної солідарності та єднання в протидії пандемії ВІЛ-інфекції. Агенції ООН, держави та їх уряди і громадянське суспільство об'єднують свої зусилля для підвищення глобальної поінформованості про ВІЛ/СНІД та нагадують людству про те,  що ВІЛ залишається глобальною проблемою охорони громадського здоров'я, яка торкається мільйонів людей у всьому світі.
За оцінками ВООЗ в світі:
  • 37 700 000 людей живуть з ВІЛ в 2020 році
  • 680 000 осіб померли у 2020 році від причин, пов'язаних із ВІЛ
  • 1 500 000 осіб були інфіковані ВІЛ в 2020 році
  • 73% дорослих людей з ВІЛ в світі отримували у 2020 році  пожиттєву АРТ
  • За останні десятиліття було досягнуто суттєвого прогресу, але важливих глобальних цілей, намічених на 2020 рік, досягнуто не було.
У регіоні Східної Європи та Центральної Азії (СЄЦА), до якого належить Україна, епідемія ВІЛ-інфекції продовжує зростати. Україна за оцінками Євро-CDC та Європейського регіонального бюро ВООЗ залишається однією з країн, де продовжує зростати кількість нових випадків інфікування ВІЛ та смертей від СНІДу.
За даними ЦГЗ МОЗ в Україні:
  • 250 000 людей живуть з ВІЛ
  • 144 089 пацієнтів з ВІЛ знаходяться під медичним наглядом у закладах охорони здоров’я (ЗОЗ)
  • 2 340 осіб померли у 2020 році від причин, пов'язаних із ВІЛ
  • 15 658 осіб з вперше встановленим діагнозом ВІЛ-інфекції взято під медичний нагляд у 2020 році
  • 121 949 осіб з ВІЛ безперервно пожиттєво отримують АРТ.
У 2015 році всі країни взяли на себе зобов'язання скоротити нерівність на національному та міжнародному рівнях, відповідно до цілей сталого розвитку. Без рішучих дій щодо подолання нерівності світу загрожують невиконання прийнятих цілей для перемоги над СНІДом до 2030 року, продовження пандемії COVID-19 та посилення соціально-економічної кризи. Поширення COVID-19 посилює проблеми, пов'язані з нерівністю, і заважає надавати людям, які живуть з ВІЛ, необхідні послуги, що робить їхнє життя ще важчим.

ДУ «Інститут епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В. Громашевського НАМН України» здійснює суттєвий внесок, як у доступі до послуг з діагностики, лікування, догляду та підтримки для ВІЛ-інфікованих осіб в Україні, так і в зміцнення національної системи протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу в цілому. Клініка Інституту є єдиним закладом національного рівня та забезпечує консультативну, діагностичну, лікувально-профілактичну медичну допомогу хворим на ВІЛ-інфекцію найвищої категорії складності з усіх регіонів України. Високу категорію складності пацієнтів зумовлено, передусім, наявністю важких опортуністичних інфекцій, супутніх захворювань, невдачею на попередньому етапі діагностики і/або лікування. На сьогодні понад 3 тисячі (3 106 осіб) пацієнтів з ВІЛ/СНІДом безперервно отримують АРТ в Клініці Інституту Громашевського (за адресою: м. Київ, вул. Амосова, №5-А). З 2015 року в Клініці Інституту 86 649 хворих на ВІЛ-інфекцію з усіх регіонів України отримали консультування, діагностику та лікування. В Клініці Інституту у сталій співпраці з ВБО «Час життя плюс» протягом багатьох років впроваджується ефективна модель якісного, орієнтованого на клієнта, медичного та соціально-психологічного супроводу пацієнта.
З жовтня 2020 року лікарі та медичні сестри відділення ВІЛ/СНІДу залучаються для посилення кадрового потенціалу COVID-відділення (розміщене на вул. Галицькій, №4) на базі перепрофільованих відділень інтенсивної терапії та нейроінфекції, що є також інфраструктурними підрозділами Клініки Інституту Громашевського. Докладено великих зусиль з метою налагодження функціонування клінічних підрозділів під час пандемії COVID-19, збереження дієвої інфраструктури та обсягів медичної допомоги усіх діючих відділень Клініки Інституту в умовах обмежених ресурсів, в тому числі медичного персоналу. Не допущено переривання надання медичної допомоги тисячам пацієнтів з ВІЛ-інфекцією/СНІДом, які отримують безперервну кваліфіковану допомогу та лікування в Клініці Інституту Громашевського, усвідомлюючи, що переривання медичної допомоги пацієнтам з ВІЛ було б неправомірним з огляду на порушення права на життя та на отримання кваліфікованої допомоги для пацієнтів з ВІЛ/СНІДом та є загрозою для громадського здоров'я, якщо ці тисячі хворих з ВІЛ перервуть лікування.
 
До Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом у 2021 році «Покінчити з нерівністю. Ліквідувати СНІД», ВООЗ і партнери роблять особливий наголос на недопущенні посилення дисбалансу щодо доступу до основних послуг з ВІЛ. ВООЗ закликає світових лідерів та громадян 1 грудня 2021 року до боротьби з нерівністю та охоплення основними послугами з ВІЛ для тих, хто їх потребує.