Люльчук Марія Геннадіївна

Люльчук Марія Геннадіївна – старший науковий співробітник лабораторії молекулярної вірусології ДУ «Інститут епідеміології та інфекційних хвороб ім.Л.В.Громашевського НАМН України», доктор медичних наук.

Освіта: Київський медичний інститут ім. О.О.Богомольця, медико-профілактичний факультет, спеціальність - епідеміологія, санітарія, гігієна.

Автор 60 наукових праць, з них 23 - у наукових фахових виданнях, що входять до переліку затвердженого ВАК України та у міжнародних виданнях, 3 патенти на винахід, 1 методичні рекомендації, 26 тез до науково-практичних конференцій. Є автором «Національної стратегії моніторингу резистентності ВІЛ в Україні», затвердженої в 2013 році Державною службою України з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та інших соціально небезпечних захворювань.

Член робочої групи з розробки вихідних даних (номенклатури лікарських засобів, виробів медичного призначення та інших медичних виробів) ДУ "Інститут епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л. В. Громашевського НАМН України", експертно-технічної групи МОЗ України з питань державних закупівель, робочих груп МОЗ України з консультування та тестування на ВІЛ та з питань резистентності ВІЛ до АРВ-препаратів.

Має багаторічний досвід співпраці з міжнародними організаціями ВООЗ, ЮНІСЕФ, СDC; міжнародним Альянсом з питань ВІЛ/СНІДу, ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ».
 
Стажування:
  • NAMRU-3 (Naval American Medical Research Unit) (м. Каїр, Єгипет), програма з генотипування ВІЛ-1 – 2001 і 2002 рр.
  • Польський Центр з питань ВІЛ/СНІД, курс навчання за програмою „Найновітніші лабораторні методи діагностики ВІЛ/СНІДу та моніторингу АРВ-терапії”, м. Варшава, 5-9 вересня 2005р.
  • Регіональний учбово-інформаційний центр з проблем допомоги та лікування ВІЛ/СНІД у Євразії, курс навчання за темою „Підтримка лабораторної служби при догляді та лікуванні ВІЛ/СНІД”, м. Одеса, 12-16 вересня 2005 р.
  •  Науково-виробнича лабораторія з розробки та виробництва препаратів для діагностики захворювань людини і тварин при російському Центральному науково-дослідному інституті епідеміології, курс навчання за темою „Діагностика інфекційних захворювань методом полімеразної ланцюгової реакції”, м. Москва (Росія), 3-7 жовтня 2005 р.
  • Підвищення кваліфікації на циклі «ПЛР-діагностика інфекційних хвороб» у Державній установі «Інститут епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В.Громашевського  АМН України», м.Київ, 10-21 вересня 2007 р.
  • Тренінг з питань „Моніторингу розвитку резистентності ВІЛ до АРВ-препаратів” на базі навчального центру ВООЗ з питань епіднадзору за ВІЛ/СНІДом Andrija Stampar School of Public Health, м.Загреб (Хорватія), 17-21 листопада 2008р.
  • Спеціалізація з вірусології у НМАПО ім.П.Л.Шупіка, м.Київ, 2009 р.