Антиретровірусна резистентність ВІЛ: моніторинг, тестування, клінічна інтерпретація отриманих даних

08-09 Листопад 2018
Місце проведення: 08 – 09 листопада 2018 року в Києві на базі Українського національного тренінгового центру (УНТЦ) відбувся тренінг «Антиретровірусна резистентність ВІЛ: моніторинг, тестування, клінічна інтерпретація отриманих даних».
Проект: Тренінг проводився в рамках реалізації діяльності за проектом «Прискорити темпи зменшення рівня захворюваності на туберкульоз та ВІЛ за рахунок забезпечення загального доступу до своєчасної та якісної діагностики і лікування туберкульозу, шляхом розширення доказової медичної профілактики, діагностики та лікування ВІЛ та створення стійкої та життєздатної системи охорони здоров'я» за кошти Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією в рамках співпраці з ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України».
Результат: Навчальний курс «Антиретровірусна резистентність ВІЛ: моніторинг, тестування, клінічна інтерпретація отриманих даних» в рамках діяльності, яку проводить Український національний тренінговий центр (УНТЦ) ВБО «Час життя плюс», спрямований на розвиток кадрового потенціалу системи лікування, догляду та підтримки людей, які живуть з ВІЛ (ЛЖВ) в Україні на всіх рівнях надання медичної допомоги та забезпечення якісного, орієнтованого на пацієнта, медичного і соціально-психологічного супроводу ЛЖВ. І має на меті впровадження на національному та регіональному рівнях національних стандартів надання допомоги ЛЖВ та кращих клінічних практик, заснованих на принципах доказової медицини. Ефективна АРТ є не лише лікувальним заходом, який дозволяє зберегти здоров’я та подовжити життя хворих, але й найбільш дієвим науково обґрунтованим та визнаним у світі профілактичним заходом, що зменшує передачу ВІЛ. Ефективна відповідь на епідемію ВІЛ/СНІДу лежить у площині пошуку нових шляхів профілактики, доступі до лікування та догляду хворих на ВІЛ/СНІД, у розробці простих і безпечних режимів комбінованої АРТ, в попередженні розвитку та поширення антиретровірусної резистентності ВІЛ.