Інтегрована медико-соціальна допомога ЛЖВ, які вживають наркотики ін'єкційним шляхом

Навчальний курс «Інтегрована медико-соціальна допомога ЛЖВ, які вживають наркотики ін’єкційним шляхом» розроблений у тісному співробітництві висококваліфікованих лікарів-інфекціоністів Клініки ДУ «Інститут епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В. Громашевського Національної Академії медичних наук України» на чолі з Заслуженим лікарем України Антоняк С.М., Українського інституту досліджень політики в сфері охорони громадського здоров’я на чолі доктора медичних наук, представника Європейського регіону в Правлінні Міжнародного Товариства зі СНІДу Дворяка С.В., та ДУ «Національна медична академія післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика МОЗ України» на чолі з кандидатом медичних наук, доцентом кафедри фтізіатрії та пульмонології Сімоновим С.С.
Навчальний курс «Інтегрована медико-соціальна допомога ЛЖВ, які вживають наркотики ін’єкційним шляхом» здійснюється в рамках проекту «Доступ спільнот до послуг з догляду та лікування ВІЛ через зміцнення систем охорони здоров’я» - «ACCESS» за підтримки Федерального агенства США «Центри з контролю та профілактики захворювань США» (CDC) в рамках Надзвичайної ініціативи Президента США з надання допомоги у боротьбі з ВІЛ/СНІДом (PEPFAR), який впроваджується БО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ».
Мета курсу: підвищити якість надання інтегрованої допомоги пацієнтам з ВІЛ-інфекцією, які мають залежність від психоактивних речовин.
 
Цільова група: лікарі-інфекціоністи, фтизіатри, наркологи, психіатри, лікарі загальної практики – сімейної медицини, терапевти закладів охорони здоров’я всіх рівнів медичної допомоги, що надається пацієнтам з ВІЛ-інфекцією, які вживають наркотики ін’єкційним шляхом, в амбулаторних і стаціонарних умовах, лікарі обласних і міських центрів профілактики й боротьби зі СНІДом, КІЗ і кабінетів «Довіра», викладачі закладів до- та післядипломної підготовки медичних працівників всіх рівнів акредитації.
 
Очікувані результати: підвищення кваліфікації й тематичне удосконалення фахівців, залучених до лікування, догляду й підтримки ЛЖВ, у тому числі тих, що вживають наркотики ін’єкційним шляхом, краще усвідомлення проблем людей з наркозалежністю, більш високий рівень толерантності та вироблення вмінь мотивування до участі у програмах замісної підтримувальної терапії, що призведе до підвищення ефективності й покращення якості надання допомоги ЛЖВ на всіх рівнях в умовах реформування системи охорони здоров’я й децентралізації медичної допомоги.