Неврологічні і психічні захворювання та розлади у пацієнтів з ВІЛ-інфекцією

Навчальний курс «Неврологічні і психічні захворювання й розлади у пацієнтів з ВІЛ-інфекцією» розроблено у тісному співробітництві експертів Міжнародного Центру з освіти та навчання в галузі охорони здоров’я (далі – I-TECH) Університету Вашингтон (Сіетл, США) зі спеціалістами Українського національного тренінгового центру ВБО «Час Життя Плюс».
 
УНТЦ ВБО «Час Життя Плюс»/Клініка ДУ «Інститут епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В. Громашевського НАМН України» висловлюють подяку Емілі Го – доктору медицини в галузі імунології, лікарю-неврологу і викладачу Університету Вашингтон за безцінний внесок у розробку структури курсу, сесій, які стосуються неврологічних захворювань і розладів у пацієнтів з ВІЛ-інфекцією, включаючи пацієнт-орієнтовану модель у випадках захворювання на нейросифіліс і ВІЛ, і доктору медицини, клінічному ад’юнкт-професору Кристоферу Беренсу, який працює у відділах глобальної охорони здоров’я, сімейної медицини й відділенні інфекційних хвороб Університету Вашингтон за експертну підтримку у підготовці навчального курсу й технічну допомогу.
 
До розробки навчального курсу «Неврологічні і психічні захворювання й розлади у пацієнтів з ВІЛ-інфекцією» були також залучені досвідчені в сфері ВІЛ-інфекції кваліфіковані клініцисти: лікарі-інфекціоністи Клініки ДУ «Інститут епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В. Громашевського НАМН України» на чолі з Заслуженим лікарем України Антоняк С.М., досвідчені лікарі-психіатри: Назаріна О.В., консультант ВБО «Час Життя Плюс»/Клініки ДУ «Інститут епідеміології й інфекційних хвороб ім. Л.В. Громашевського НАМН України», і Уралова Л.Т., доцент кафедри психіатрії ДУ «Національна медична Академія післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика Міністерства охорони здоров’я України».
 
УНТЦ ВБО «Час Життя Плюс»/Клініка ДУ «Інститут епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В. Громашевського НАМН України» висловлюють подяку I-TECH Університету Вашингтон за підтримку підготовки навчального курсу й технічну допомогу.
 
Мета курсу: покращення результатів лікування, догляду й підтримки пацієнтів з ВІЛ-інфекцією на основі надання допомоги пацієнтам з неврологічними і психічними захворюваннями й розладами, а також мінімізації ризиків їх впливу на ефективність лікування й передачу ВІЛ.
 
Цільова група: лікарі загальної практики – сімейні лікарі, лікарі-інфекціоністи, терапевти стаціонарів і амбулаторної ланки закладів охорони здоров’я, залучених до супроводу й лікування ЛЖВ, всіх рівнів медичної допомоги, включаючи центри профілактики й боротьби зі СНІДом, лікарі-неврологи, психіатри, викладачі до- й післядипломної підготовки медичних ВНЗ.
 
Очікувані результати: підвищення кваліфікації й тематичне удосконалення фахівців, залучених до лікування, догляду й підтримки ЛЖВ з неврологічними та психічними захворюваннями та розладами, що призведе до підвищення ефективності й покращення якості надання допомоги ЛЖВ на всіх рівнях в умовах реформування системи охорони здоров’я й децентралізації медичної допомоги.