Стандарти лікування опортуністичних інфекцій у ВІЛ-інфікованих пацієнтів та моніторинг результатів лікування

Навчальний курс «Стандарти лікування опортуністичних інфекцій у ВІЛ-інфікованих пацієнтів і моніторинг результатів лікування» розроблений у тісному співробітництві висококваліфікованих лікарів-інфекціоністів Клініки ДУ «Інститут епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В. Громашевського НАМН України» на чолі з Заслуженим лікарем України Антоняк С.М., викладачів кафедри інфекційних хвороб Запорізької медичної академії післядипломної освіти на чолі з завідуючим кафедрою інфекційних хвороб, кандидатом мед. наук, доцентом Живицею Д.Г і Національної медичної академії післядипломної освіти ім П.Л. Шупика при лідерстві декану педіатричного факультету, доктора мед.наук, професора Волохи А.П.
 
Навчальний курс «Стандарти лікування опортуністичних інфекцій у ВІЛ-інфікованих пацієнтів і моніторинг результатів лікування» впроваджується в рамках проекту «Доступ спільнот до послуг з догляду та лікування ВІЛ через зміцнення систем охорони здоров’я» - «ACCESS» за підтримки Федерального агенства США «Центри контролю й профілактики захворювань США» (CDC) в рамках Надзвичайної ініціативи Президента США з надання допомоги у боротьбі з ВІЛ/СНІДом (PEPFAR)», який впроваджується БО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ».
 
Мета курсу: Надання актуальної інформації з питань етіології, епідеміології, патогенезу й клінічного перебігу, профілактики й лікування опортуністичних інфекцій, супутніх захворювань і ускладнень у ВІЛ-інфікованих пацієнтів і навчання практичним навичкам ведення ВІЛ-інфікованих пацієнтів, у яких виявляються опортуністичні інфекції й супутні захворювання та ускладнення, які зустрічаються найчастіше та є найбільш характерними.  
 
Цільова група: лікарі-інфекціоністи, фтизіатри, лікарі загальної практики – сімейної медицини, терапевти закладів охорони здоров’я всіх рівнів медичної допомоги, яка надається пацієнтам з ВІЛ-інфекцією в амбулаторних і стаціонарних умовах, лікарі обласних і міських центрів профілактики й боротьби зі СНІДом, КІЗ та кабінетів «Довіра викладачі закладів до- й післядипломної підготовки медичних працівників усіх рівнів акредитації
 
Очікувані результати: підвищення кваліфікації й тематичне удосконалення фахівців, залучених до лікування, догляду й підтримки ЛЖВ, проведення та супровід АРТ й своєчасне виявлення й лікування опортуністичних і супутніх патологій, захворювань та хвороб, що призведе до підвищення ефективності й покращення якості надання допомоги ЛЖВ на всіх рівнях в умовах реформування системи охорони здоров’я й децентралізації медичної допомоги.