Супруненко Тетяна Василівна

Тетяна Василівна Супруненко – лікар-інфекціоніст вищої категорії.

Після закінчення в 1993 році Українського державного медичного університету ім. акад. О. О. Богомольця Т. В. Супруненко успішно пройшла інтернатуру за фахом "Інфекційні хвороби" на базі інфекційного відділення Чернігівської міської лікарні №2 (1993-1995 рр.). З 1995 по 1997 рр. навчалась в клінічній ординатурі ДУ «Інститут епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л. В. Громашевського АМН України», і з 1997 року по теперішній час працює лікарем-інфекціоністом відділення СНІДу клініки Інституту.

Головним напрямком в практичній діяльності Т. В. Супруненко є проблеми ВІЛ-інфекції/СНІД: удосконалення діагностики, профілактики та лікування ВІЛ-інфекції, впровадження сучасних стандартів антиретровірусної терапії, лікування важких форм опортуністичних інфекцій, надання медичної допомоги хворим із сполученим захворюванням - туберкульоз/ВІЛ-інфекція, вірусні гепатити В і С та ВІЛ-інфекція, наркотична залежність і ВІЛ-інфекція.

Тетяна Василівна Супруненко успішно поєднує практичну та наукову діяльність на рівні співвиконавця наукових тем з вивчення клініко-імунологічних особливостей й перебігу ВІЛ-інфекції в Україні, розробки системи контролю ефективності комбінованої антиретровірусної терапії хворих на ВІЛ-інфекцію. Має 17 наукових публікацій, брала участь у розробці та є співавтором методичних рекомендацій «Діагностика позалегеневого туберкульозу у ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД».

З 2004 року по теперішній час Т. В. Супруненко є консультантом з медичних питань проекту «Національна лінія телефону довіри з проблем ВІЛ/СНІД».

Тетяна Василівна Супруненко має великий досвід роботи в якості національного тренера. З 2006 року по теперішній час Т. В. Супруненко проводить тренінги з АРТ, лікування опортуністичних інфекцій, коінфекцій (ВІЛ/ТБ/наркотична залежність/вірусні гепатити) та прихильності до лікування в рамках діяльності Регіонального учбово-інформаційного центру з проблем допомоги та лікування ВІЛ/СНІД в Євразії та Українського національного тренінгового центру у співпраці з Українським Центром профілактики та боротьби зі СНІДом МОЗ України, Національною медичною академією післядипломної освіти ім. П. Л. Шупика.